Cat210 Nedir

CAT210 CAuTech’in ilk ürünü olarak piyasaya sürülmüştür. Ürün orta ölçekli proses ve makine otomasyonuna hitap etmesi amacı ile tasarlanmıştır. Otomasyon yazılımcılarının ihtiyaçları ve son kullanıcıların gelişen teknoloji ile oluşan taleplerine aynı anda cevap verebilecek ekonomik ve kararlı bir endüstriyel PC olarak piyasaya sunulmuştur.

CAT210 içerisinde bulunan dahili UPS sayesinde enerji beslemesinin durumuna göre kapanabilip, açılabilmek gibi üstün bir yeteneğe sahiptir. Bu yetenek ürüne her zaman kontrollü kapanma sağlamaktadır. Kendi yazılımını geliştiren ve mevcut uygulamaları ürün içerisinde kullanmak isteyen kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Enerji besleme kalitesinin yetersiz olduğu bölgelerde ek maliyet yaratmadan CAT210 tek başına kesin çözüm olarak hizmet vermektedir.

Neden CAT210

Web Tabanlı
Ekran

CAT210 Codesys’nin sunduğu web server hizmeti ile operatör ekranı tasarımı sağlamaktadır. Web server sayesinde yerel ağ veya internet üzerinden bilgisayar, mobil aygıtlar ya da başka CAT210 cihazlar üzerinden operatör ekranlarına ulaşım ve kontrol mümkündür. Ek bir maliyet gerektirmeden çoklu ekran kullanımı desteklenmektedir.

Soft PLC
Avantajları

CAT210 içerinde Codesys Soft PLC yüklü şekilde gelmektedir. Soft PLC size mevcut kullandığınız PLC programlarını ve bilgi birikiminizi kolayca kullanabileceğiniz bir yapı sunmaktadır. Donanımdan bağımsız olması, güncelleme işlemini kolay ve işlevsel kılarken yıllar sonra bile ürün değişimini sorunsuz gerçekleştirebilmenizi sağlamaktadır. Cihazın içerisinde veya başka ortamlarda çalışan yazılımlar ile Soft PLC yapılarını birlikte çalıştırmak mümkündür. Son kullanıcı taleplerine yaratıcı çözümler üretmeniz için size sonsuz çeşitlilikte imkanlar sunmaktadır.

Yazılımsal
Avantajları

Yazılım olarak Linux temelli Debian işletim sistemi kullanan CAT210 size özgür bir çalışma ortamı sunar. Hazır yazılım paketleri sistemle uyumlu ve kullanımı oldukça kolaydır. Kendi işinize özgü yapacağınız geliştirmeler ve özelleştirmeler sonraki uygulamalarınızda oldukça kolay ve hızlı bir şekilde tekrarlanabilmektedir.

Türk
Mühendisliği

CAT210 içerisinde bulunan elektronik devreler dünyanın çeşitli yerlerinden temin edilip ekonomik ve sağlam bir yapı ile kurulmuştur. Yazılım ve ürün geliştirme süreçleri tamamen Türk mühendislerce yönetilmektedir. Yerli ve yabancı piyasaya hitap eden CAT210’a gelecek talepler doğrultusunda yeni özellikler eklemek mümkündür.